Strona główna Technologia Celem New Jersey są opakowania z tworzyw sztucznych, które zapełniają wysypiska śmieci...

Celem New Jersey są opakowania z tworzyw sztucznych, które zapełniają wysypiska śmieci i zanieczyszczają środowisko

2

TRENTON, NJ (AP) – Celem stanu New Jersey jest drastyczne zmniejszenie ilości materiałów opakowaniowych – zwłaszcza tworzyw sztucznych –…

TRENTON, NJ (AP) – Celem New Jersey jest drastyczne zmniejszenie ilości materiałów opakowaniowych – zwłaszcza plastikowych – wyrzucanych po otwarciu opakowania.

Od folii bąbelkowej po puszyste plastikowe kieszenie wypełnione powietrzem i piankowe orzeszki ziemne, które wydają się natychmiast rozsypywać po całej podłodze – wiele elementów zapewniających bezpieczeństwo przedmiotów podczas transportu często trafia na wysypiska śmieci lub do środowiska w postaci zanieczyszczeń.

Projekt ustawy, który ma być omawiany w czwartek w legislaturze stanowej, wymagałby, aby do 2034 r. wszystkie tego typu materiały wykorzystywane w stanie nadawały się do recyklingu lub kompostowania. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska twierdzi, że pojemniki i materiały opakowaniowe pochodzące z zakupów stanowią około 28% odpadów komunalnych wysyłane na wysypiska śmieci w USA

Ustawa z New Jersey ma na celu odejście od tworzyw sztucznych i nakłada na producentów i dystrybutorów opłaty w ramach funduszu o wartości 120 milionów dolarów na wspieranie recyklingu i ograniczanie ilości odpadów stałych.

Według grupy ekologicznej Beyond Plastics Kalifornia, Kolorado, Oregon, Maine i Minnesota przyjęły już podobne ustawy.

Zdaniem Douga O’Malleya, dyrektora ds. środowiska w New Jersey, zaproponowana ustawa stanu New Jersey byłaby najsilniejsza w kraju.

„Nasze drogi wodne dosłownie pływają w plastiku” – powiedział. „Nie możemy w sposób recyklingowy wyjść z kryzysu”.

Peter Blair, dyrektor ds. polityki i rzecznictwa w grupie ekologicznej Just Zero, powiedział, że projekt ustawy ma na celu przeniesienie odpowiedzialności finansowej za radzenie sobie z „wyczerpaniem” opakowań plastikowych z podatników, którzy płacą za ich wywóz na wysypiska, na podatników producentów materiału.

Grupy biznesowe sprzeciwiają się temu ustawodawstwu.

Ray Cantor, urzędnik Stowarzyszenia Biznesu i Przemysłu w New Jersey, powiedział, że firmy nieustannie pracują nad zmniejszeniem ilości wykorzystywanych materiałów opakowaniowych i zwiększeniem ilości materiałów nadających się do recyklingu. Nazwał projekt ustawy „nierealistycznym” i „niewykonalnym”.

„To całkowicie ignoruje 40 lat pracy i systemów, które uczyniły New Jersey jednym z państw odnoszących największe sukcesy w zakresie recyklingu w kraju” – stwierdził. „Zakazuje stosowania wielu substancji chemicznych bez podstaw naukowych. Zakazałby także zaawansowanego recyklingu tworzyw sztucznych, najbardziej obiecującej nowej technologii recyklingu materiałów, które obecnie są wyrzucane”.

Jego organizacja zdefiniowała zaawansowany recykling jako „wykorzystywanie wysokich temperatur i ciśnienia, rozkładanie substancji chemicznych zawartych w tworzywach sztucznych i przekształcanie ich z powrotem w podstawowe chemikalia, umożliwiając w ten sposób ich ponowne wykorzystanie do produkcji nowych tworzyw sztucznych tak, jakby były materiałami pierwotnymi”.

Brooke Helmick, dyrektor ds. polityki w New Jersey Environmental Justice Alliance, stwierdziła, że ​​zaawansowany recykling może być „bardzo, bardzo niebezpieczny”. Może prowadzić do uwolnienia toksycznych chemikaliów, powodować pożary, stwarzać ryzyko wycieków chemikaliów i tworzyć duże ilości niebezpiecznych materiałów, w tym benzenu, które są następnie spalane – dodała.

Projekt ustawy wymagałby od Departamentu Ochrony Środowiska stanu zbadania stanowego rynku recyklingu i obliczenia kosztów jego modernizacji, aby sprostać zwiększonemu recyklingowi materiałów opakowaniowych.

Wymagałoby to, aby do 2032 roku ilość zużywanych w państwie opakowań jednorazowych została zmniejszona o 25%, z czego co najmniej 10% musiałoby pochodzić z przejścia na produkty wielokrotnego użytku lub wyeliminowania elementów plastikowych.

Do 2034 r. wszystkie produkty opakowaniowe używane w stanie musiałyby nadawać się do kompostowania lub recyklingu, a do 2036 r. wskaźnik recyklingu produktów opakowaniowych w New Jersey musiałby wynosić co najmniej 65%.

___

Śledź Wayne’a Parry’ego na X pod adresem www.twitter.com/WayneParryAC

Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, pisany ani redystrybuowany.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj