Strona główna Technologia Raport książki WTOP: „Wychowała ją seryjny morderca” – i postawiła go przed...

Raport książki WTOP: „Wychowała ją seryjny morderca” – i postawiła go przed wymiarem sprawiedliwości

2

Córka seryjnego mordercy Edwarda Wayne’a Edwardsa zabiera głos w nowych wspomnieniach.

Dorastając, życie April Balascio było paradoksem – wypełnione chwilami radości, których podstawą była wstrząsająca ciemność jej ojca, Edwarda Wayne’a Edwardsa, mężczyzny, który później okazał się seryjnym mordercą.


April Balascio omawia swoje nowe wspomnienia „Wychowani przez seryjnego mordercę: odkrywanie prawdy o moim ojcu” (okładka książki dzięki uprzejmości Gallery Books/Simon & Schuster, zdjęcie autora: Jonathan Easterling)

W jej wspomnieniach Wychowany przez seryjnego mordercę (Książki z galerii)Balascio wspomina jej wychowanie i niewyobrażalną podróż prowadzącą do odkrycia prawdy o ojcu i ostatecznego wezwania, które doprowadziło go przed wymiar sprawiedliwości.

„Był zabawny (i) z jednej strony charyzmatyczny, ale z drugiej strony był tym okropnym, nikczemnym potworem… ale nadal był moim tatą i nadal go kochałem” – powiedział Balascio w wywiadzie dla WTOP dla Raport książki. „Były chwile, że moje dzieciństwo było zabawne i wspaniałe, a to dzięki mojemu tacie”.

Tajemnicze ruchy i sadystyczne figle

W Wychowany przez seryjnego mordercęBalascio opisuje dzieciństwo naznaczone nagłymi przeprowadzkami, w wyniku których jej rodzina mieszkała w ośmiu różnych stanach, zanim skończyła 13 lat.

Ich wyjazdy często zbiegały się z brutalnymi morderstwami, do których doszło tuż przed wyjazdem rodziny z miasta w pojeździe wypełnionym wypożyczonymi lub pożyczonymi meblami i sprzętem, często pozostawiając po sobie płonącą wynajmowaną nieruchomość.

Edwards, skazany za pięć morderstw, pozostawił długi cień na swojej rodzinie. Balascio ujawniła, że ​​jej podejrzenia co do ojca zaczęły się już w szóstej klasie, szczególnie po 1980 r. morderstwa Tima Hacka i Kelly Drew w Wisconsinczęsto określane jako „Morderstwa ukochanych”.

„Kiedy opuszczaliśmy Wisconsin, po prostu ich nie było” – powiedziała. „Zdałem sobie sprawę, że nawet w tak młodym wieku [my father] miał obsesję na punkcie tej sprawy i dzięki temu koła zaczęły się kręcić”.

April Balascio omawia swoje wspomnienia „Wychowani przez seryjnego mordercę” z Terikiem Kingiem dla raportu WTOP Book Report.

Dzieciństwo Balascio było mieszanką zabawy i strachu; w jej wspomnieniach przeplatają się idylliczne wspomnienia jazdy konnej i nawiązywania więzi z własnymi kucykami na rodzinnej farmie z dzieciństwa w Doylestown w stanie Ohio z opisami tego, jak jej ojciec maskował sadystyczne czyny jako „żarty”, w tym to, co nazywa „incydentem z maślanką”.

Był to rytuał po kąpieli, podczas którego dawał jej „wybór”: może wypić kwartę zimnej maślanki – której, jak wiedział, nienawidziła – lub „założyć ją” po tym, jak wyleje ją na jej świeżo umytą szamponem głowę. „Nie mogę sobie nawet wyobrazić, że mogłabym zrobić coś takiego któremukolwiek z moich dzieci” – powiedziała.

Jako najstarsza z pięciorga dzieci, Balascio poniosła ciężar agresywnych tendencji ojca do ochrony młodszego rodzeństwa. „Wpoił mi, że zaopiekowanie się nimi to mój obowiązek” – wyjaśniła.

Inną taktyką przetrwania, którą przyjęła, było nieokazywanie żadnych oznak bólu. Ze stoickim spokojem oddzielała się od siebie podczas bicia i milczała w przypadku chorób i urazów. To wyuczone zachowanie podążyło za nią w dorosłość, wpływając na jej relacje i poczucie własnej wartości.

Konfrontacja z przeszłością

W Wychowany przez seryjnego mordercęBalascio wspomina moment w 2007 roku, kiedy po zebraniu dowodów DNA w sprawie morderstwa Drew i Hacka, zadzwoniła na infolinię, aby podzielić się swoimi podejrzeniami co do ojca.

Zapytana o odwagę, jakiej wymagało wydanie ojca, Balascio zdecydowała się przeformułować narrację: „Nie chcę powiedzieć, że był to akt odwagi. Musiałem wiedzieć. Doprowadzało mnie to do szaleństwa, nie mając pewności. Teraz przekazuje swój ból, pomagając rodzinom ofiar nierozstrzygniętych spraw powiązanych ze zbrodniami jej ojca. „Nie mogę sobie nawet wyobrazić bycia jednym z takich rodziców… to moja główna motywacja”.

Dzieląc się powodami napisania pamiętnika i zastanawiając się nad traumą, której doświadczyła, Balascio ma nadzieję, że jej wspomnienia zainspirują innych do wyzwolenia się z cyklów dysfunkcji. „Nie musisz być produktem swojego środowiska” – powiedziała. „Nie chciałam kontynuować dziedzictwa mojego ojca polegającego na dokonywaniu złych wyborów”.

„Nikt nie potrafił opowiedzieć mojej historii tak, jak ja” – powiedział Balascio. „Chciałem, żeby mój głos został usłyszany… trzymając się prawdy i tylko prawdy”.

W końcu opisała Wychowany przez seryjnego mordercę bardziej jako wspomnienia niż prawdziwą zbrodnię. „To opowieść o pochodzeniu z bardzo dysfunkcyjnej rodziny, pokonywaniu przeszkód i robieniu tego, co właściwe” – powiedziała.

„Nie musisz być produktem swojego otoczenia.”

Otrzymuj najświeższe informacje i codzienne nagłówki na swoją skrzynkę e-mail, rejestrując się Tutaj.

© 2024 WTOP. Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejsza strona internetowa nie jest przeznaczona dla użytkowników znajdujących się na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj