Strona główna Technologia Dzisiejsza giełda: Akcje azjatyckie w większości rosną po silnym wzroście zysków na...

Dzisiejsza giełda: Akcje azjatyckie w większości rosną po silnym wzroście zysków na giełdzie Wall St

9

BANGKOK (AP) – W czwartek akcje spółek w Azji wzrosły głównie po wzroście giełd w USA w związku z lepszymi niż oczekiwano raportami o zyskach Morgana…

BANGKOK (AP) – W czwartek akcje spółek wzrosły głównie w Azji po wzroście giełd w USA w następstwie lepszych niż oczekiwano raportów o zyskach Morgan Stanley, United Airlines i innych dużych firm.

Chińskie rynki zyskały po tym, jak urzędnicy w Pekinie ogłosili, że rząd tak poszerzanie finansowania dla projektów mieszkaniowych, próbując zaradzić załamaniu na rynku nieruchomości wywołanemu hamowaniem nadmiernego zaciągania kredytów przez deweloperów.

W Hongkongu indeks Hang Seng zyskał 0,9% do 20 460,86, natomiast indeks Shanghai Composite wzrósł o 0,1% do 3 205,95.

Chiny mają opublikować w piątek dane dotyczące wzrostu gospodarczego za kwartał kwiecień-wrzesień. Ekonomiści prognozują roczny wzrost na poziomie około 4,5%, czyli mniej niż zakładany przez rząd cel na poziomie około 5%.

Przywódcy Chin obiecali więcej środków mających pomóc pobudzić gospodarkę, ale jak dotąd nie podali szczegółów dotyczących bodźców na skalę, która zadowoliłaby inwestorów oczekujących reform, które mogłyby rozwiązać długoterminowe problemy, takie jak ogromne zadłużenie lokalne i słaby popyt konsumencki.

Ogłoszone dotychczas plany sprowadzają się do „ratowania” mającego na celu stopniowe ożywienie, a nie krótkoterminowe odbicie cen w kształcie litery „V” – stwierdzili w raporcie ekonomiści z ANZ Research.

„Bez ogłoszenia zasadniczej zmiany nastawienia w polityce mieszkaniowej, środek ten nie wywoła masowego popytu inwestycyjnego na nieruchomości” – czytamy w raporcie. Dodał jednak, że „pakiet zastrzyków kredytowych jest skutecznym środkiem zmniejszającym ryzyko finansowe i problemy z płynnością, z jakimi borykają się deweloperzy i powiązane łańcuchy dostaw, zapobiegając w ten sposób kryzysowi na rynku subprime w Chinach”.

W Tokio indeks Nikkei 225 stracił 0,6% do 38 950,18 po tym, jak rząd poinformował o eksport spadł o 1,7% z poprzedniego roku we wrześniu, pogłębiając deficyt handlowy kraju.

W innych częściach Azji indeks Kospi w Korei Południowej spadł o 0,2% do 2606,23, a w Australii indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,6% do 8337,60.

Tajwański Taiex zyskał 0,3%, a indyjski Sensex spadł o 0,3%. W Tajlandii SET zyskał 0,7% dziennie po tym, jak bank centralny obniżył podstawową stopę procentową o ćwierć punktu procentowego, do 2,25%.

W środę indeks S&P 500 wzrósł o 0,5% do 5842,47, odrabiając większość spadł z najwyższego poziomu w historii w przededniu. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,8%, ustanawiając rekord na poziomie 43 077,70. Kompozyt Nasdaq dodał 0,3% do 18 367,08.

Morgan Stanley wzrósł o 6,4% po odnotowaniu większego zysku za ostatni kwartał, niż oczekiwali analitycy. Dyrektor generalny Ted Pick powiedział, że bank inwestycyjny cieszy się „konstruktywnym środowiskiem” w swoich przedsiębiorstwach na całym świecie. A przy cenach akcji bliskich rekordów zarządza jeszcze większymi pieniędzmi dla klientów.

United Airlines poszybowały o 12,4% wyżej po zgłoszeniu a łagodniejszy spadek zysków w lecie niż oczekiwano i ogłaszając plany wysłania do 1,5 miliarda dolarów swoim akcjonariuszom w drodze odkupu jej akcji. JB Hunt Transport Services zyskało 3,1% po tym, jak firma spedycyjna osiągnęła wyniki lepsze niż oczekiwano.

Akcje spółek Energy utrzymywały się na stabilnym poziomie, w tym Exxon Mobil zyskały o 0,3%, dzień po tym, jak spadły do ​​największych strat na rynku.

Generalnie podążają za ceną ropy naftowej, która spadła w miarę jak zmartwienia ustępują że Izrael zaatakuje irańskie obiekty naftowe w ramach odwetu za Iran atak rakietowy na początku tego miesiąca. Iran jest głównym producentem ropy naftowej, a strajk może wywrócić do góry nogami jego eksport do Chin i innych krajów. Obawy o siłę popytu wynikającą z słabnącego wzrostu gospodarczego w Chinach odbiły się także na cenach ropy.

Wcześnie w środę amerykańska referencyjna ropa naftowa wzrosła o 21 centów, osiągając poziom 70,60 dolarów za baryłkę w handlu elektronicznym na nowojorskiej giełdzie Mercantile Exchange. Ropa Brent, międzynarodowy standard, wzrosła o 19 centów do 74,41 dolarów za baryłkę.

Dolar spadł do 149,48 jena japońskiego z 149,64 jena. Euro spadło do 1,0858 dolara z 1,0862 dolara.

___

Pisarze biznesowi AP Matt Ott i Stan Choe wnieśli swój wkład.

Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, pisany ani redystrybuowany.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj