Strona główna Technologia Uzgodniono sprzedaż brytyjskiego „Observera”, najstarszej niedzielnej gazety na świecie i bastionu wartości...

Uzgodniono sprzedaż brytyjskiego „Observera”, najstarszej niedzielnej gazety na świecie i bastionu wartości liberalnych

2

LONDYN (AP) – Sprzedaż „Observera”, najstarszej na świecie niedzielnej gazety i bastionu wartości liberalnych w…

LONDYN (AP) – Sprzedaż „Observera”, najstarszej na świecie niedzielnej gazety i bastionu wartości liberalnych w brytyjskim krajobrazie medialnym, została zatwierdzona w piątek pomimo dwudniowego strajku dziennikarzy w tym tygodniu.

Scott Trust, właściciel Guardian Media Group, do której należy „Observer” i jego siostrzana gazeta „The Guardian”, powiedział, że oczekuje się, że transakcja sprzedaży na rzecz Tortoise Media zostanie podpisana w nadchodzących dniach.

Scott Trust oświadczył, że zainwestuje w Tortoise Media, stając się kluczowym akcjonariuszem i obejmie miejsca zarówno w jej radach redakcyjnych, jak i komercyjnych.

Zgodnie z warunkami umowy Tortoise zainwestuje 25 milionów funtów (32 miliony dolarów) w Observer i zobowiązał się do kontynuowania niedzielnego wydania drukowanego oraz budowania swojej marki cyfrowej.

Zobowiązała się także do ochrony wolności dziennikarskiej i niezależności redakcyjnej „Observera”, zobowiązując się do honorowania „liberalnych wartości i standardów dziennikarskich” Scott Trust w swoim kodeksie redakcyjnym.

Tortoise został wprowadzony na rynek w 2019 roku przez Jamesa Hardinga, byłego redaktora London Times i dyrektora ds. wiadomości w BBC oraz byłego ambasadora USA w Londynie Matthew Barzuna.

Harding stwierdziła, że ​​nazwa Observer reprezentuje „to, co najlepsze w liberalnym, pionierskim dziennikarstwie” i obiecał czytelnikom, że „zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać jego historii jako obrońca godności ludzkiej i dać mu nowe życie jako potężny, postępowy głos na świecie.”

Ole Jacob Sunde, przewodniczący Scott Trust, powiedział, że „Observer” potrzebuje „sojusznika, który będzie wystarczająco finansowany, ma charakter długoterminowy i będzie szanował niezależność redakcyjną i wartości liberalne”.

Dziennikarze „The Guardian”, który publikuje wydania drukowane od poniedziałku do soboty i ma głęboki ślad cyfrowy na całym świecie, oraz „Observer” protestowali przeciwko sprzedaży i rozpoczęli 48-godzinny strajk w środę i czwartek. Chociaż Guardian jest zdecydowanie większą marką, zwłaszcza w przestrzeni cyfrowej, obie gazety utrzymywały bardzo bliskie relacje, działały w tym samym budynku w Londynie i dzieliły się zasobami.

„Zdaję sobie sprawę, jak niepokojący był ten okres dla pracowników Observera, ale jesteśmy przekonani, że uzgodniliśmy najlepsze możliwe rozwiązanie dla dziennikarzy tytułu, jego czytelników oraz dla przyszłości zarówno Observera, jak i Guardiana” – powiedziała Katharine Viner, redaktorka dyrektor naczelny Guardian News & Media.

Członkowie Krajowego Związku Dziennikarzy obu gazet spotkają się w najbliższy piątek, aby rozważyć dalsze kroki, powiedziała jej sekretarz generalna-elekt Laura Davison.

„Szczególnie niefortunny jest moment podjęcia decyzji, przed końcem dwóch niezwykle dobrze wspieranych dni akcji” – stwierdziła.

Gazeta The Observer została założona w 1791 roku, a w 1993 roku stała się częścią Guardian Media Group.

Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, pisany ani redystrybuowany.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj