Strona główna Fason 10 nowych seriali z 2024 roku, które warto obejrzeć przed nowym rokiem

10 nowych seriali z 2024 roku, które warto obejrzeć przed nowym rokiem

2

Można argumentować, że rok 2024 nie był najlepszym rokiem dla telewizji.

Wyczekiwane seriale, takie jak finałowy sezon „Stranger Things”, „The Last of Us” i „The White Lotus”, nawet nie trafiły do ​​kalendarza i zamiast tego powrócą w 2025 r. Streamerzy i sieci zaostrzyły swoje budżety, mówiąc „tak” do mniej.

Spisanie tegorocznej selekcji wydaje się jednak niesprawiedliwe. Pojawiły się nowe, wyróżniające się komedie, dramaty, reality TV i przeróbki starych ulubionych filmów, które przykuły uwagę widzów, wyborców nagród i ducha czasu.

Oto 10 nowych programów z 2024 r., które warto obejrzeć przed nowym rokiem.

„Nikt tego nie chce”

W 2024 roku w popkulturze nastąpił Brodyssance, kiedy serial Netflixa „Nobody Wants This” przypomniał wielu osobom, dlaczego podkochiwali się w Adamie Brodym, gdy grał w „The OC”. W tej komedii romantycznej stworzonej przez Erin Foster Brody odgrywa rolę rabin o imieniu Noah, który zaczyna spotykać się z Gojką o imieniu Joanne (zawsze zabawna Kristen Bell) i ich zaloty rozwijają się po trzydziestce. Zanim osiągną szczęśliwe życie, należy pokonać szereg przeszkód – takich jak różnice religijne, presja rodzinna i cele zawodowe. Nadzieja jednak nie jest stracona i przez cały czas Noah i Joanne dobrze do siebie pasują. Swoją drogą obsada drugoplanowa też zachwyca.

“Supacell”

Brytyjski serial „Supacell” wprowadził sprytne podejście do szablonu superbohatera. Serial, stworzony i napisany przez Rapmana, skupia się na grupie czarnoskórych ludzi z klasy robotniczej w Londynie, którzy odkrywają, że mają supermoce. Na początku wydaje się, że wpływowych łączy tylko kolor skóry, ale prawdziwym powiązaniem jest rodzinna historia anemii sierpowatokrwinkowej. Program porusza takie tematy, jak wyzysk medyczny czarnej społeczności, ubóstwo i częste przeoczanie przez media przypadków zaginięć osób kolorowych. Serial został przedłużony na drugi sezon i jest dostępny na platformie Netflix.

„Pingwin”

Kolejnym świeżym spojrzeniem na świat superbohaterów i ich złoczyńców jest „Pingwin” w serialu Max. Historia rozpoczyna się po filmie „The Batman” z 2022 roku z Robertem Pattinsonem w roli głównej, ale w tym przypadku Batman jest raczej postacią drugoplanową w gangsterskiej historii Oza Cobba. Colin Farrell wcielił się w głównego bohatera kryminalnego w filmie Pattinson i w tej roli ponownie wciela się w tę rolę. Cristin Milioti zebrała także pozytywne recenzje i nominację do Złotego Globu za rolę złoczyńcy Sofii Falcone.

„Matlok”

Kiedy stacja CBS po raz pierwszy ogłosiła nowy „Matlock” z Kathy Bates w roli głównej, wydawało się, że to po prostu remake ze zmianą płci. Przeciwnie. Bates gra Madeline Kingston, zamożną prawniczkę, która odchodzi z emerytury pod pseudonimem Mattie Matlock (o podobnym ludowym zachowaniu jak Andy Griffith). Powodem powrotu do pracy jest to, że potrzebuje pieniędzy, ale w rzeczywistości pragnie zemsty. Zabawnie jest także widzieć, jak serial porusza kwestię osób starszych, które często są pomijane i niedoceniane, co Madeline czasami wykorzystuje dla własnego dobra. Jest transmitowany strumieniowo na Paramount +. (Bates zdobyła także nominację do nagrody Globe.)

„Dolina”

Kiedy wiosną na antenie Bravo zadebiutował spinoff „Vanderpump Rules” „The Valley”, niektórzy fani przewrócili oczami. Fabuła opowiada o trójce byłych kolegów z obsady „Vanderpump” – Jaxie Taylorze, Brittany Cartwright i Kristen Doute – obecnie prowadzących bardziej ustabilizowane życie w nowym kręgu przyjaciół. Taylor i Doute znali zadanie — albo po prostu szybko wpadli w stare nawyki mówienia za dużo i mieszania w garnku. Nowa obsada również zrobiła wrażenie. Janet Caperna znajdowała się ponad dramatem i bardzo z niego żyła. Jesse Lally okazał bezbronność w związku z rozpadem swojego małżeństwa z koleżanką z obsady, Michelle Sanai, będąc jednocześnie zatwardziałym snobem. Widzowie obserwowali także spiralę małżeńską Taylora i Cartwrighta (teraz się rozwodzą). Streamuje na Peacocku.

„Pan. i pani Smith”

Kolejną adaptacją z niespodzianką jest „Mr. i pani Smith” z Donaldem Gloverem i Mayą Erskine. Tytuł ma taki sam jak film z Bradem Pittem i Angeliną Jolie w rolach głównych, ale różni się diametralnie: Glover i Erskine grają szpiegów, którym przydzielono udawać małżeństwo o imieniu John i Jane Smith. Szybko przechodzą od nieznajomych do współpracowników i do kochanków. W każdym odcinku John i Jane mają nowe zadanie, a gościnnie występują takie gwiazdy jak Alexander Skarsgård, Michaela Coel i Sharon Horgan. Spektakl był nominowany do 16 nagród Emmy i trzech Złotych Globów.

“Ripley”

Andrew Scott występuje w „Ripley”, neo-noirowej adaptacji Netflix opowiadającej o oszustze i seryjnym mordercy stworzonym przez Patricię Highsmith. Podobnie jak film z 1999 r., w którym wystąpili Matt Damon, Gwyneth Paltrow i Jude Law, ta limitowana seria oparta jest na filmie Highsmith „Utalentowany pan Ripley”. Tom Ripley zostaje wynajęty przez bogatego biznesmena, aby pojechał do Włoch i zachęcił swojego syna Dickie, który żyje w wolnym czasie, do powrotu do Stanów. Ripley zakochuje się w stylu życia Dickiego, a podstęp okazuje się śmiertelny.

„Nauczyciel języka angielskiego”

Brian Jordan Alvarez stworzył i występuje w serialu FX „Angielski nauczyciel” jako Evan, nauczyciel w szkole średniej w Teksasie, godzący normalne wymagania zawodowe w obliczu zmian społecznych. W jednym odcinku Evan musi wykazać się wrażliwością wobec uczennicy, która sama zdiagnozowała u siebie wymyśloną chorobę. W innym przypadku udaje mu się zamknąć szkolny program bezpieczeństwa broni, ale potem dowiaduje się, że wszyscy wykładowcy muszą przejść szkolenie w zakresie broni palnej. Ponieważ dorośli w serialu często mają trudności z zrobieniem tego dobrze, to uczniowie wydają się mniej przejmować etykietami. Spektakl ma także świetną ścieżkę dźwiękową. Streamuje na Hulu.

„Shogun”

„Shōgun” miał triumfalny pierwszy sezon na antenie FX, zdobywając historyczne 18 nagród na tegorocznej ceremonii rozdania nagród Emmy — w tym dla najlepszego serialu dramatycznego oraz dla najlepszego aktora i aktorki w dramacie dla Hiroyuki Sanady i Anny Sawai. Akcja rozgrywa się podczas walk o władzę w feudalnej Japonii i jest oparta na powieści Jamesa Clavella z 1975 roku. FX nie skąpiło na wartości produkcji, porównując ją do „Gry o tron”. Pierwotnie planowano go jako serię limitowaną, ale obecnie planowane są dwa kolejne sezony. Odcinki są przesyłane strumieniowo na Hulu.

„Uważany za niewinnego”

Jake Gyllenhaal wystąpił w swoim pierwszym serialu telewizyjnym „Uznany za niewinnego” dla Apple TV+. Gyllenhaal wciela się w Rusty’ego Sabicha, prokuratora z Chicago oskarżonego o zabicie kolegi. Prawdziwy szwagier Gyllenhaala, Peter Sarsgaard, wciela się w przeciwnika Rusty’ego, kolejnego prawnika próbującego udowodnić jego winę. Fabuła pochodzi z powieści Scotta Turowa, na podstawie której w 1990 roku nakręcono film Harrisona Forda, ale żadna z nich nie jest do końca spójna. Był to jak dotąd najchętniej oglądany serial dramatyczny streamera i zamówiono drugi sezon, a Gyllenhaal pozostaje producentem wykonawczym.

Otrzymuj recenzje Deana i wywiady z listy A bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej. Zarejestruj się, aby otrzymywać pliki do pobrania Dean cotygodniowy biuletyn. Dostaniesz także jego Dziekan Cooks przepisy też!

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj