Strona główna Fason Menopauza i zdrowie serca — i nie tylko

Menopauza i zdrowie serca — i nie tylko

6

Przegląd medyczny z 16 października

Menopauza i zdrowie serca

American Heart Association przeprowadziło kilka badań, których celem jest udzielenie kobietom najlepszych porad dotyczących zachowania zdrowia serca nawet w przypadku spadku poziomu hormonów.

Choroby serca zabijają co roku więcej kobiet niż rak piersi, a menopauza odgrywa ogromną rolę.

Nawet w latach poprzedzających menopauzę dochodzi do zmian w sercu, które mogą być śmiertelne ze względu na spadek poziomu estrogenów, uderzenia gorąca zakłócające jakość snu, zwiększoną ilość tkanki tłuszczowej wokół narządów i podwyższony poziom cholesterolu.

W czasopiśmie Journal Circulation doniesiono o wpływie menopauzy na serce: u 1 na 4 osoby wystąpi nieregularny rytm serca lub migotanie przedsionków w następstwie zaburzeń snu w okresie menopauzy.

Otyłość w okresie menopauzy zwiększa ryzyko niewydolności serca po 55. roku życia.

Wczesna menopauza, przed 40. rokiem życia, powoduje o 40% większe ryzyko chorób serca w porównaniu z kobietami, które przechodzą przez to w późniejszym wieku.

I w końcu stawienie czoła izolacji społecznej i samotności u kobiet po menopauzie prowadzi do 30% zwiększonego ryzyka chorób serca.

Ryzyko zbyt długiego stania

Wiele osób próbuje więcej stać, aby zmniejszyć ryzyko serca wynikające z nadmiernego siedzenia, ale lekarze twierdzą, że może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Biurka stojące stały się popularną opcją w biurze.

Jednak nowe badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Sydney pokazuje, że w dłuższej perspektywie częstsze stanie w porównaniu z siedzeniem nie poprawia zdrowia układu krążenia ani nie zapobiega udarom i niewydolności serca.

Długie stanie w pozycji stojącej zwiększa ryzyko problemów z krążeniem, takich jak żylaki i zakrzepy krwi.

Siedzenie dłużej niż 10 godzin dziennie ma jednak negatywne konsekwencje, lepszym sposobem na zrekompensowanie tego jest spacer i zwiększenie aktywności aerobowej.

Mężczyźni i kobiety odczuwają ból inaczej

Jeśli chodzi o ból, mężczyźni i kobiety reagują inaczej. Sposób, w jaki organizm odczuwa ból, również zmienia skuteczność leków przeciwbólowych.

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, oceniając reakcję na leki przeciwbólowe w dolnej części pleców, odkryli różne układy biologiczne działające u mężczyzn i kobiet odczuwających ból.

W rezultacie opioidy nie działają tak dobrze u kobiet i wiele z nich musi brać ich więcej, aby poczuć pożądaną ulgę w bólu. Może to grozić uzależnieniem, ponieważ uzależnienie pojawia się, gdy pierwotna dawka przestaje działać.

Lekarze twierdzą, że aby poprawić wyniki leczenia, leki przeciwbólowe należy dostosować do płci.

Zapisz się do naszego Biuletyn dotyczący zegarków medycznych. Ta codzienna aktualizacja zawiera ważne informacje od Diny Bair z WGN i zespołu Med Watch, w tym najnowsze aktualizacje od organizacji zajmujących się ochroną zdrowia, szczegółowe raporty na temat postępu w technologii medycznej i metodach leczenia, a także cechy osobiste związane z osobami związanymi z medycyną. Zarejestruj się tutaj.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj