Dayton, Ohio (WDTN) — W piątek szpital dziecięcy w Dayton poinformował, że zaobserwował wzrost liczby przypadków, w których dzieci przypadkowo spożyły produkty spożywcze z konopi indyjskich.
WDTN w Dayton rozmawiało z przedstawicielem National Capital Poison Centre, który nadzoruje ten region – 30-procentowy wzrost w Dayton Children’s nie pozostał niezauważony.
„Nie bój się konsekwencji. Nie chcemy, aby Twoje dzieci zachorowały w domu, zwłaszcza jeśli jest to coś poważnego” – powiedziała dr Maryann Amirshahi.
W 2023 r. w Dayton Children’s w ciągu całego roku odnotowano łącznie 47 przypadków. Do tej pory w tym roku widzieli ich 66, a od 6 sierpnia było ich kilkunastu.
Firma Dayton Children’s wydała w piątek oświadczenie, w którym częściowo czytamy: „Jadalne produkty z marihuany mogą wyglądać jak zwykłe cukierki i przekąski, co czyni je niezwykle niebezpiecznymi dla dzieci”.
Amirshahi jest współautorką stanowiska w sprawie bezpieczeństwa rekreacyjnych produktów spożywczych z konopi indyjskich u dzieci w 2019 r. i od jakiegoś czasu obserwuje te trendy.
„Wiele dzieci nie zje na przykład jednego żelka lub, no wiesz, jednego kęsa kawałka czekolady, co jest normalną porcją dla osoby dorosłej, jeśli chodzi o produkty spożywcze z konopi indyjskich” – powiedział Amirshahi.
Mówi, że dzieci będą w dalszym ciągu jeść więcej produktów spożywczych, myśląc, że jedzą zwykłe słodycze. Może to prowadzić do spożywania niebezpiecznych ilości. Kiedy dzieci spożywają większe dawki konopi indyjskich, można zaobserwować skrajnie niekorzystne skutki zdrowotne.
„Naprawdę możemy zaobserwować poważniejsze przypadki, takie jak drgawki i śpiączka. I wtedy naprawdę zaczynają się kłopoty” – powiedziała Amirshahi.
Najlepszym sposobem, aby uniemożliwić dzieciom dotarcie do tych produktów, jest umieszczanie ich wysoko i poza zasięgiem wzroku. Jeśli możesz, włóż go do zamykanej torby lub sejfu. Unikaj spożywania produktów spożywczych z konopi indyjskich w obecności dzieci, aby nie miały ochoty spróbować.
Jeśli dziecko połknęło marihuanę, zadzwoń pod numer 911 lub do kontroli zatruć pod numer 1-800-222-1222.