(KRON) — Według nowego badania więcej niż jeden na pięciu mieszkańców USA (22%) twierdzi, że teraz, gdy wybory się zakończyły, jest bardziej skłonne do przeprowadzki Badanie Redfina. Spośród tych, którzy twierdzą, że obecnie są bardziej skłonni do przeprowadzki, 36% twierdzi, że wyniki wyborów skłaniają ich do rozważenia innego kraju.
Około jedna czwarta z nich twierdzi, że rozważa inny stan.
Redfin ustalił także odsetek osób rozważających zmianę kierunku partii: 28% Demokratów stwierdziło, że są bardziej skłonni do zmiany stanowiska w porównaniu z 16% Republikanów.
Więcej Republikanów (20%) stwierdziło, że rzadziej rozważa przeprowadzkę niż Demokratów (17%).
Republikanie stanowili także większość, jeśli chodzi o tych, którzy twierdzili, że prawdopodobieństwo przeprowadzki nie zmieniło się od wyborów (64% w porównaniu z Demokratami (55%)).
Warto zauważyć, że ogólnie mniej więcej taka sama liczba respondentów – bez filtrowania według Demokratów i Republikanów – stwierdziła, że obecnie po wyborach jest mniej skłonna do zmiany miejsca zamieszkania (21%).
Ankieta zlecona przez firmę Redfin została przeprowadzona przez Ipsos w dniach 7–8 listopada. W reprezentatywnym kraju badaniu wzięło udział 1005 dorosłych Amerykanów. Spośród ankietowanych 416 było Republikanami, a 381 Demokratami.
Wyniki również pozornie pokrywają się z trendem odnotowanym w Google w dniu wyborów.
„Przeprowadzka do Kanady” wraz z „wyemigrować do Kanady” odnotowały ponad 5000% wzrost liczby wyszukiwań w Internecie. Kanada nie była jednak jedynym kierunkiem, a wśród innych popularnych kierunków znalazły się Irlandia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania.
Liczba wyszukiwań związanych z Kanadą wzrosła około godziny 20:00 czasu wschodniego po zamknięciu lokali wyborczych w stanach Georgia i Karolina Północna, na których toczyły się bitwy, i gwałtownie rosła, by osiągnąć szczyt następnego ranka, gdy wielu mieszkańców wschodniego wybrzeża obudziło się na wieść o wyborach.
Mapa danych pokazuje wyszukiwania pochodzące ze wszystkich stanów, ale szczególnie z części północnych Stanów Zjednoczonych. Najbardziej zainteresowaniem cieszyły się stany Oregon, Waszyngton, Minnesota, Vermont, Maine, New Hampshire, Michigan, Wisconsin, Kolorado i Nowy Meksyk.
To nie pierwszy raz, kiedy wybory prezydenckie w USA skłoniły zdruzgotanych wyborców do rozważenia opuszczenia kraju – po zwycięstwie Trumpa w 2016 r., kanadyjski portal imigracyjnypodobno się rozbiłpo dużym natężeniu ruchu.