Strona główna Technologia Korea Północna szczyci się „najsilniejszą rakietą na świecie”, ale eksperci twierdzą, że...

Korea Północna szczyci się „najsilniejszą rakietą na świecie”, ale eksperci twierdzą, że jest ona zbyt duża, aby można ją było wykorzystać podczas wojny

3

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna pochwaliła się w piątek, że nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny, który właśnie wystrzelił, to „…

SEOUL, Korea Południowa (AP) – Korea Północna pochwaliła się w piątek, że nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny właśnie wprowadzony na rynek testowy jest „najsilniejszy na świecie”, co zostało uznane za czystą propagandę po tym, jak eksperci ocenili, że jest zbyt duży, aby nadawał się do użytku w sytuacji wojennej.

Wystrzelony w czwartek międzykontynentalny pocisk balistyczny leciał wyżej i dłużej niż jakakolwiek inna broń testowana przez Koreę Północną. Jednak zagraniczni eksperci twierdzą, że test nie wykazał, że Korea Północna pokonała niektóre z ostatnich przeszkód technologicznych, niezbędnych do posiadania działających międzykontynentalnych rakiet międzykontynentalnych, które mogą uderzyć w kontynentalne Stany Zjednoczone

Północnokoreańska Centralna Agencja Informacyjna zidentyfikowała pocisk jako „Hwasong-19” i nazwała go „najsilniejszym rakietą strategiczną na świecie” oraz „doskonałym systemem uzbrojenia”. Oficjalne media podały, że przywódca Kim Dzong Un obserwował start, opisując go jako wyraz determinacji Korei Północnej w odpowiedzi na zagrożenia dla bezpieczeństwa Korei Północnej.

Kolor i kształt płomieni widocznych na zdjęciach medialnych ze startu w Korei Północnej sugerują, że rakieta została użyta wstępnie załadowane paliwo stałe, co sprawia, że ​​broń jest bardziej zwinna i trudniejsza do wykrycia niż ciekłe materiały pędne, które na ogół muszą być wcześniej zatankowane.

Eksperci twierdzą jednak, że zdjęcia pokazują, że międzykontynentalna rakieta balistyczna i jej rakieta nośna są zbyt duże, co rodzi poważne pytanie o ich mobilność i przeżywalność w czasie wojny.

„Co się stanie, gdy rakiety staną się większe? Pojazdy też stają się większe. W miarę jak wyrzutnie transporterów stają się coraz większe, ich mobilność maleje” – Lee Sangmin, ekspert w Koreańskim Instytucie Analiz Obronnych w Korei Południowej.

Szacuje się, że Hwasong-19 ma co najmniej 28 metrów długości (92 stóp), podczas gdy zaawansowane amerykańskie i rosyjskie międzykontynentalne międzykontynentalne rakiety balistyczne mają mniej niż 20 metrów (66 stóp), powiedział Chang Young-keun, ekspert ds. rakiet w Koreańskim Instytucie Badawczym ds. Narodowych w Seulu. Strategia. Zasugerował to Ostrzeżenie Korei Południowej w środę fakt, że północnokoreański wystrzelenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej był nieuchronny, był powiązany z rozmiarem rakiety.

„W przypadku konfliktu takie narażenie czyni broń celem wyprzedzającego ataku przeciwników, więc przetrwanie byłoby poważnym problemem” – powiedział Chang.

Lee Illwoo, ekspert Korea Defense Network w Korei Południowej, powiedział, że Korea Północna mogła opracować większy pocisk do przenoszenia większych i bardziej niszczycielskich głowic bojowych lub głowic wielobojowych. W takim przypadku Lee powiedział, że Korea Północna mogłaby zastosować paliwa płynne, ponieważ generują one większy ciąg niż paliwa stałe. Powiedział, że niektóre zaawansowane paliwa ciekłe można przechowywać w rakietach przez kilka tygodni przed startem.

Lee powiedział, że Korea Północna mogła umieścić atrapę głowicy bojowej na Hwasong-19, aby mógł latać wyżej.

W ostatnich latach Korea Północna odnotowuje stały postęp w wysiłkach na rzecz uzyskania rakiet wyposażonych w głowicę nuklearną. Wielu zagranicznych ekspertów uważa, że ​​Korea Północna prawdopodobnie posiada rakiety, które mogą przeprowadzić ataki nuklearne na całą Koreę Południową, ale nie posiada jeszcze rakiet nuklearnych, które mogłyby uderzyć w kontynentalne Stany Zjednoczone

Zdaniem ekspertów przeszkody, które musi jeszcze pokonać, obejmują zapewnienie, że głowice bojowe przetrwają ciepło i stres związany z ponownym wejściem w atmosferę, ulepszenie systemów kontroli wysokości i naprowadzania rakiet oraz możliwość użycia wielu głowic w jednym rakiecie do pokonania rakiety. obrona.

„Pozyskanie technologii ponownego wejścia na pokład jest obecnie najważniejszym celem rozwoju rakiet w Korei Północnej, szczególnie w przypadku międzykontynentalnych rakiet międzykontynentalnych, ale zamiast tego firma po prostu zwiększa zasięg. To prawdopodobnie sugeruje, że nadal nie mają zaufania do swojej technologii ponownego wejścia na pokład” – powiedział Lee Sangmin.

Chang powiedział, że w piątkowej depeszy państwowych mediów na temat startu brakuje szczegółów na temat technologicznych aspektów Hawong-19 i koncentruje się ona na reklamie.

Inne twierdzenia Korei Północnej dotyczące jej możliwości zbrojeniowych spotkały się z szerokim sceptycyzmem na zewnątrz.

W czerwcu Korea Północna twierdziła, że ​​przeprowadziła testy rakietę wielogłowicową podczas pierwszego znanego wystrzelenia takiej broni, ale Korea Południowa stwierdziła, że ​​zamiast tego broń eksplodowała. W lipcu, kiedy Korea Północna oświadczyła, że ​​wystrzeliła testowo nowy taktyczny pocisk balistyczny zdolny do przenoszenia „super dużą głowicę bojową”, Korea Południowa stwierdziła, że ​​pozew stanowi próbę ukrycia nieudanego startu.

Obserwatorzy twierdzą, że czwartkowy wystrzelenie, pierwszy od prawie roku test międzykontynentalnej rakiety balistycznej Korei Północnej, miał w dużej mierze zwrócić uwagę Amerykanów na kilka dni przed wyborami prezydenckimi w USA i stanowić odpowiedź na międzynarodowe potępienie w związku z Poinformowano o wysłaniu wojsk przez Koreę Północną do Rosji, aby wesprzeć jej wojnę przeciwko Ukrainie.

Doniesienia o wysłaniu wojsk przez Koreę Północną podkreślają rozszerzającą się współpracę wojskową między Koreą Północną a Rosją. Korea Południowa. Stany Zjednoczone i inne kraje obawiają się, że w zamian za przyłączenie się do Korei Północnej, Korea Północna może poszukiwać zaawansowanych technologicznie, wrażliwych technologii rosyjskich w celu udoskonalenia swoich programów nuklearnych i rakietowych wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, pisany ani redystrybuowany.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj