WASZYNGTON (AP) – Federalne Biuro Więziennictwa na stałe zamyka więzienie dla kobiet „klubu gwałtu” w Kalifornii i…
WASZYNGTON (AP) – Federalne Biuro Więziennictwa trwale zamyka swoje więzienie dla kobiet „klubu gwałtu”. w Kalifornii i zamknie sześć obiektów w ramach gruntownej zmiany układu po latach nadużyć, rozkładu i złego zarządzania, dowiedziała się Associated Press.
W czwartek agencja poinformowała pracowników i Kongres, że planuje zamknąć Federalny Zakład Karny w Dublinie w Kalifornii i dezaktywować obozy jenieckie o minimalnym rygorze w Wisconsin, Minnesocie, Kolorado, Pensylwanii, Wirginii Zachodniej i na Florydzie. Agencja podała, że personel i więźniowie są przenoszeni do innych ośrodków.
W dokumencie uzyskanym przez AP Biuro Więziennictwa stwierdziło, że podejmuje „zdecydowane i strategiczne działania”, aby stawić czoła „istotnym wyzwaniom, w tym krytycznym niedoborom kadrowym, rozpadającej się infrastrukturze i ograniczonym zasobom budżetowym”. Agencja stwierdziła, że nie planuje redukcji zatrudnienia i dokłada wszelkich starań, aby znaleźć stanowiska dla każdego pracownika, którego to dotyczy.
Zamknięcia placówek stanowią uderzającą kodę dla zarządzania przez administrację Bidena największą agencją Departamentu Sprawiedliwości. Po wielokrotnych obietnicach zreformowania FCI Dublin i innych obiektów borykających się z problemami, Biuro Więziennictwa skłania się ku zamykaniu i konsolidacji, powołując się na niewystarczającą kadrę i oszałamiające koszty naprawy starzejącej się infrastruktury.
Trwałe zamknięcie FCI Dublin siedem miesięcy po tymczasowym zamknięciu w wyniku znęcania się nad więźniami jest jak dotąd najwyraźniejszym sygnałem, że agencja, która zatrudnia ponad 30 000 pracowników, 158 000 więźniów i ma roczny budżet w wysokości około 8 miliardów dolarów, nie jest w stanie lub nie chce zrehabilitować swoich najbardziej problematycznych instytucji.
Biuro Więziennictwa i związek reprezentujący funkcjonariuszy więziennych wielokrotnie nawoływały do dodatkowego federalnego finansowania więzień, podkreślając, ich zdaniem, kwotę niewystarczającą na rozwiązanie problemu podwyżek płac, zatrzymania personelu i wielomiliardowych zaległości w naprawach.
W dokumencie podsumowującym zamknięcia Biuro Więziennictwa stwierdziło, że zdecydowało się zamknąć FCI Dublin po ocenie bezpieczeństwa i infrastruktury po tymczasowym zamknięciu w kwietniu. Wtedy wydawało się, że agencja była zdecydowana zamknąć więzienie o niskim poziomie bezpieczeństwa, ale urzędnicy wykluczyli możliwość jego naprawy i ponownego otwarcia w innym celu, na przykład dla osadzonych płci męskiej.
Agencja stwierdziła, że w wyniku oceny wskazano znaczne naprawy niezbędne do ponownego otwarcia FCI Dublin. Agencja podała, że do decyzji o zamknięciu obiektu przyczyniła się również niska liczba personelu, dodatkowo spotęgowana wysokimi kosztami życia w Bay Area.
„Ponieważ agencja radzi sobie z trudnymi warunkami budżetowymi i kadrowymi, musimy podejmować niezwykle trudne decyzje. FCI Dublin nie zostanie ponownie otwarte” – podała agencja.
Trwałe zamknięcie FCI Dublin stanowi niezwykłe uznanie Biura Więziennictwa za to, że nie udało mu się naprawić kultury i środowiska placówki w następstwie doniesień AP, które ujawniły szerzące się wykorzystywanie seksualne w jego murach. Setki osób osadzonych w FCI Dublin pozywa agencję, domagając się reform i odszkodowania pieniężnego za złe traktowanie w placówce.
Zamknięcia FCI Dublin i całego federalnego systemu więziennictwa wiążą się z… Śledztwo AP który odkrył głębokie, wcześniej nie zgłaszane wady Biura Więziennictwa. Ujawnił to raport AP szalejącą działalność przestępczą przez pracowników, dziesiątki ucieczekchroniczna przemoc, śmierć i poważne braki kadrowe które mają utrudnione reagowanie na sytuacje awaryjnew tym napaści na więźniów i samobójstwa.
W lipcu prezydent Joe Biden podpisał ustawę wzmacniającą nadzór nad agencją po tym, jak doniesienia AP rzuciły światło dzienne na jej liczne wady.
__
Sisak doniósł z Nowego Jorku.
Prawa autorskie © 2024 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, pisany ani redystrybuowany.